Rowerowy zakątek

Rękawiczki rowerowe – ważny zakup

bike-978493_1920.jpgRękawiczki rowerowe stanowią ważny element naszej odzieży rowerowej, jeżeli planujemy jeździć codziennie lub intensywnie. Wyróżnić możemy dwa główne, w zależności od przeznaczenia, typy rękawiczek. Czyli przyjąć prosty podział na te dostosowane do zimnej i deszczowej pogody oraz te na ciepłe dni. W czasach, kiedy tak bardzo przywiązujemy uwagę do naszego wyglądu, producenci nierzadko oferują rękawiczki dedykowane specjalnie dla mężczyzn lub kobiet. Różnią się one zwykle krojem i kolorem.

 

Rękawiczki na chłodne i zimne dni

Ich głównym zadaniem jest bezspornie zapewnienia ich użytkownikowi ciepła. Ważna jest również ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, opady deszczu lub śniegu. Producenci pamiętają także o zastosowaniu antypoślizgowego materiału, dzięki któremu chwyt kierownicy będzie bardzo stabilny. Przy zakupie zimowej wersji rękawiczek warto pamiętać o zapinaniu na rzep w okolicy nadgarstka, zapewni to większy komfort i stabilność. Kiedy chcemy w każdej chwili mieć dostęp do naszego smartfona, lecz nie chcemy za każdym razem rozbierać rękawicy, warto wybrać model, który zapewnia obsługę ekranów dotykowych za pomocą palca wskazującego.

 

Rękawiczki na ciepłe i upalne dni

W przypadku letniej pogody wybieramy najczęściej rękawiczki z „krótkimi palcami”, gdyż w lato nie potrzebujemy ogrzewania i zatrzymywania ciepła. Warto wybrać model, dzięki któremu łatwo będzie można zetrzeć pot z czoła lub wytrzeć okulary. Świetnie sprawdzą się w tej roli rękawiczki rowerowe z elementami zamszowymi. Nie zapomnijmy także o komforcie jazdy związanej z jazdą po trudnym terenie. Możemy zdecydować się na model z wkładkami żelowi, które świetnie amortyzują wstrząsy. Dobrze dobrane rękawice powinny być idealnie dopasowane, gdyż za duże rękawice nie zapewnią należytego komfortu.