Rowerowy zakątek

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru używanego

vdsvsds.jpgDlaczego ważne są powody, dla których kupujesz rower używany? Jest to dobra decyzja tylko pod warunkiem, że naprawdę wiesz, co robisz – i dokładnie wiesz, czego chcesz. Nie wystarczy chcieć zaoszczędzić. W takim przypadku do wyboru masz wiele niedrogich modeli nowych.

Na zakup używanego sprzętu decyduje się jednak wielu świadomych rowerzystów, którzy szukają wyposażenia markowego, z górnej półki – i chcą zapłacić za nie nieco mniej. Rzeczywiście jest to możliwe – i za kwotę, za którą w sklepie dostalibyśmy np. model bardzo podstawowy – możemy kupić doskonały rower używany w dobrym stanie, ze znacznie wyższej półki. Jeśli nie zależy Ci na nowościach rynkowych, może to okazać się dobrą decyzją.

 

Marka roweru

 

W przypadku rowerów używanych marka ma fundamentalne znaczenie. Z doświadczenia wiemy, że stare markowe rowery (Wheeler, Scott, Merida, Trek i inne) nawet po wielu latach używania potrafią doskonale działać. To właśnie w jednośladach używanych najbardziej widać jakość konstrukcji, użytych materiałów, oraz wykonania.

Możemy zakładać, że jeśli rower po paru latach użytkowania ciągle jest w dobrym stanie, nadal będzie sprawował się zadowalająco – z dużym prawdopodobieństwem lepiej niż rower nowy, ale tańszy, słabszej firmy. Warto zatem szukać rowerów znanych i wartościowych marek. Rowery Wheeler, Gazelle, Batavus czy Giant – nawet używane – nie powinny nas rozczarować.

 

Sprawdźcie ofertę rowerów: http://www.bikesalon.pl/rowery