Rowerowy zakątek

akcesoria

Dziecko w przyczepce, czy to aby bezpieczne?

dsgsc.jpgNa rynku dostępne są różne przyczepki rowerowe, lepsze i gorsze, bardziej i mniej solidne. Najczęściej są one projektowane w taki sposób, by zapewnić transportowanemu dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Powinniśmy jednak dokładnie sprawdzić kupowany model.

 

Przyczepki rowerowe do przewozu dzieci powinny być dokładnie zabudowane, tak by nasz pasażer mógł podróżować bezpiecznie, bez możliwości wypadnięcia z przyczepki. Ważna jest także amortyzacja wstrząsów. Jazda będzie wtedy o wiele przyjemniejsza, mniej stresująca, a przede wszystkim bezpieczniejsza i zdrowsza dla kręgosłupa malucha.

 

Jeśli wybierzemy dobrą, markową przyczepkę, praktycznie nie mamy się czym martwić. Przyczepki rowerowe to legalny w naszym kraju środek transportu dzieci. Jest on dość bezpieczny, powinniśmy jednak zachować ostrożność i przestrzegać paru zasad. Nie wyjeżdżajmy z przyczepką na ruchliwe ulice. Nie mamy wpływu na zachowanie samochodów na drodze, nie wiemy, w jaki sposób kierowcy zechcą nas wyprzedzać. Wybierajmy raczej leśne i parkowe szlaki. Nie powinny być one zbyt wyboiste. Pokonujmy krótsze odcinki niż gdybyśmy jechali sami. Róbmy częstsze przystanki. Kiedy zadbamy o wszystkie szczegóły i będziemy jechać ostrożnie, naszemu maluchowi nic nie zagrozi.