Rowerowy zakątek

Rower dla młodego kolarza

bicycle-390401_640.jpgO ile te najmniejsze rowery dziecięce mają zwykle zbliżoną konstrukcję i często nie da się ich zaliczyć do żadnego rodzaju, o tyle pośród tych nieco większych jednośladów mamy już większy wybór. Możemy kupić naszemu młodemu podopiecznemu tradycyjnego górala, kolarzówkę lub modny rower miejski. Jak dokonać wyboru?

 

Rodzice i krewni ciągle najchętniej kupują młodzieży rowery górskie. Nie ma w tym niczego dziwnego i jest to całkowicie uzasadnione. Dzieci lubią szaleć i często nie oszczędzają roweru. Prawdopodobnie będą jeździć po lasach i parkach i raczej nie będą uważnie wybierać rodzaju podłoża. Gdy małemu rowerzyście przyjdzie do głowy zboczyć z wyznaczonej ścieżki, zrobi to – i nie będzie się przejmował pojawiającymi się pod kołami przeszkodami w postaci muld, gałęzi i kamieni. Do leśnych wojaży najlepszy będzie właśnie góral.

 

Rowery dziecięce miewają słabszą jakość od tych standardowych, nie jest to jednak regułą. Jeśli zdecydujesz się na jednoślad markowy, będziesz mógł mieć pewność, co do jego jakości. Nie warto oszczędzać na jednośladzie dla dziecka, nawet jeśli niedługo będziemy wymieniać go na większy. Jeśli będzie w dobrym stanie, będziemy mogli go sprzedać. Jeśli zaś kupimy przysłowiowe „byle co” - rower może nie dotrzymać do momentu, aż maluch z niego wyrośnie.